آژمان

تدوین پرسونای مخاطبین

برخی از کسب و کارها پس از انجام کارهای تبلیغاتی، انتشار محتوا و بسیاری موارد مشابه دیگر متوجه می‌شوند که بازخورد این کارها به میزان بسیار کمتری نسبت به انتظارشان بوده است. آن وقت این پرسش برای آنها مطرح می‌شود که چرا مطالب و محتواهای ما به درستی دیده نمی‌شود؟ چرا کسی به تبلیغات ما توجه نمی‌کند؟ چرا با پرداخت هزینه‌های بسیار برای تبلیغات متنوع، باز هم بر تعداد مشتریان ما افزوده نمی‌شود؟

زمانی که افراد با این پرسش‌ها و بسیاری از پرسش‌های مشابه دیگر مواجه شدند، باید بدانند که بخشی از کارشان ایراد دارد و آن ایراد عدم توجه و شناخت نسبت به پرسونای مخاطب و پرسونای محتواست.

اهمیت تدوین پرسونای مخاطبین

باید بدانید که کارهای تبلیغاتی و انتشار محتوا را نباید کاری ساده و آسان بدانید که هرکس بدون دانش و تجربۀ کافی بتوانند به راحتی از پس آن بر بیایند.

برای موفقیت در بازار رقابتی باید به نکات بسیاری توجه داشته باشید. مواردی مانند داشتن تقویم محتوایی، تدوین پرسونای مخاطب، استفاده از کلیدواژه‌های مناسب، انتخاب موضوعات جذاب و توجه به سئو از جمله مواردی است که سبب می‌شود محتوا مناسب یا غیر مناسب باشد.

مرحلۀ اول استراتژی سئو و محتوا، تدوین پرسونای مخاطب است. مخاطب شما چه کسانی هستند؟ در چه بازۀ سنی قرار دارند؟ چه موقع به شبکه‌های اجتماعی سر می‌زنند؟ چه موضوعاتی برای آنها جذاب هستند؟ پس از تدوین پرسونای مخاطب مجموعه شما مخاطبان خود را بهتر می‌شناسد. سپس می‌توانید مراحل دیگر مثل تقویم محتوا را تنظیم کنید.

نحوه تدوین پرسونای مخاطب

تدوین پرسونای مخاطبین را باید یک کار تخصصی دانست که برای انجام آن نیاز است موارد بسیاری بررسی شود. پس بهتر است که برای انجام این کار از افراد ماهر و با تجربه کمک بگیرید. آن‌ها می‌توانند این کارها را به بهترین شکل انجام دهند. در صورتی که تدوین پرسونای مخاطبین به درستی انجام شود، کسب و کار شما به مرور در روند موفقیت و افزایش مشتری قرار خواهد گرفت. زیرا جامعه هدف را به درستی تعیین کردید و اقدامات مناسب برای جلب توجه و جذب آن‌ها را انجام خواهید داد.

برای تدوین پرسونای مخاطب می‌توانید از کمک مجموعه آژمان استفاده کنید. متخصصین این مجموعه می‌توانند با تدوین پرسونای مخاطبین احتمال موفقیت کسب و کار شما را به میزان زیادی افزایش دهند.

تدوین پرسونای مخاطبین حرفه ای در آژمان

همکاری با شما

این اطلاعات تنها برای شروع ارتباط است و هیچ استفاده دیگری از آن نخواهد شد.

    فرم درخواست سریع

    اگه از فرم پر کردن خوشتون نمیاد، کافیه این بخش رو تکمیل کنید و دکمه ارسال درخواست رو بزنید. در اسرع وقت با شما تماس میگیریم.

    میتونید به ما اطلاعات کاملتری از درخواستتون بدین؟ اطلاعات این فرم برای ارائه خدمات بهتر، خیلی میتونه مفید باشه