کلمات کلیدی درآمدزا، پولساز (Money Keywords) را بهتر بشناسیم!

دسته : آموزش بازاریابی محتوا آموزش تولید محتوا آموزش محتوای سایت

درک اینکه کدام کلمات کلیدی باعث فروش و درآمدزایی بیشتری می‌شوند، بسیار مهم هستند. با اینکه همه کلمات کلیدی در افزایش ترافیک و فروش مؤثر هستند اما برخی از کلمات کلیدی وجود دارند که به طور مستقیم بر درآمد تمرکز دارند که به «کلمات کلیدی پولساز» معروف هستند. اگر کسب و کار شما در حوزه فروش تردمیل فعالیت می‌کند، کلمه کلیدی «بهترین برند تردمیل» نسبت به کلمه کلیدی «روغن کاری تردمیل» پولسازتر است زیرا به خرید، فروش، برند و حتی قیمت تردمیل مربوط می‌شوند. برای شناخت بیشتر کلمات کلیدی درآمدزا با همراه باشید.

کلمات کلیدی درآمدزا، پولساز (Money Keywords) را بهتر بشناسیم!

اهمیت توجه به کلمات کلیدی د3رآمدزا

کلمات کلیدی پولساز مهم هستند زیرا هم در بهینه سازی وبسایت و هم در فروش تأثیرگذار است. این کلمات کلیدی می‌توانند به طور خاص برای دستیابی به مخاطبان هدف مورد استفاده قرار گیرند. کلمات کلیدی درآمدزا بخش عمده‌ای از هر نوع کمپین بازاریابی ارگانیک و تبلیغات کلیکی هستند.

این کلمات به شما این امکان را می‌دهند که به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشید تا بتوانید محصولات و خدمات خود را به فروش برسانید. به عبارت دیگر، انتخاب کلمات کلیدی پولساز باید به منظور کسب رتبه خوب در موتورهای جستجو، هدف قرار دادن کاربران مورد نظر و در نهایت، تبدیل مخاطبان عادی به مشتریان بالقوه انجام شود.

انواع کلمات کلیدی درآمدزا

وقتی از بهینه سازی محتوای وبسایت برای افزایش فروش صحبت می‌شود، معمولاً با دو نوع کلمه کلیدی طرف هستیم که به شرح زیر هستند:

کلمات کلیدی دم کوتاه

کلمات کلیدی که حاوی سه کلمه یا کمتر هستند. این کلمات ترافیک بسیار بالایی دارند. برای مثال، کلمه کلیدی «تردمیل» یا «قیمت تردمیل» از این دست کلمات کلیدی هستند. کسب رتبه خوب در کلمات کلیدی دم کوتاه بسیار دشوار است اما اگر بتوان در صفحه اول گوگل وارد شد، نرخ تبدیل بسیاری خوبی دارند. اگر کسب و کار شما در کلمه کلیدی «خرید تردمیل» وارد صفحه اول گوگل شود، به عنوان یک کلمه کلیدی پولساز عمل خواهد کرد.

کلمات کلیدی دم بلند

کلمات کلیدی که حاوی بیش از سه کلمه هستند. این کلمات ترافیک متوسط و کمتری دارند. برای مثال، کلمه کلیدی «تاثیر تردمیل بر کاهش وزن» یا «راهنمای خرید تردمیل خانگی خوب» از این دست کلمات کلیدی هستند. کسب رتبه در این کلمات کلیدی راحت‌تر است زیر ترافیک پایین‌تری دارند؛ اما با کسب رتبه خوب در این کلمات می‌توان فروش خوب داشت. کلمات کلیدی دم بلند به تلاش کمتری نیاز دارند، به این معنا که در اغلب موارد به سئوی خارجی نیاز ندارند (بک لینک).

نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی پولساز

اولین چیزی که باید بدانید این است که باید کلمات کلیدی شما متناسب با کاربران هدفتان باشند. شناسایی مخاطبان هدف با موقعیت آنها شروع می‌شود. آنها در کدام محله یا شهر هستند. پس از اینکه محل زندگی اکثر مخاطبان هدف خود را شناسایی کردید، به سراغ سن، جمعیت‌ شناسی و همچنین جنسیت کاربران خود را تعیین کنید.

با شناسایی کاربران خود می‌توانید کلمات کلیدی پولساز را به راحتی پیدا کنید. گام بعدی استفاده از ابزارهای تحلیلی برای کلمه کلیدی خواهد بود. این مهم یک نیاز اجباری است تا یک گزینه اختیاری! زیرا باعث می‌شود یک استراتژی قوی محتوایی و سئو ایجاد کنید.

برخی از ابزارهای تحلیلی مانند گوگل آنالیتیکس و گوگل سرچ کنسول رایگان هستند اما مشکل این است که اگر وبسایت جدیدی دارید، این ابزارها هنوز اطلاعاتی در خود ندارد. به همین دلیل، باید سراغ ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی مانند گوگل کیورد پلنر (Google Keyword Planner) یا ماز (MOZ.com) و سایر موارد بروید. استفاده از این ابزارها پولی است.

اما بگذارید برای یک وبسایت فروش گل که سال‌ها است فعالیت می‌کند، کلمات کلیدی درآمدزا را پیدا کنیم. با مثال زیر توجه کنید:

در رابط گوگل آنالیتیکس و از طریق مسیر زیر به سمت کلمات کلیدی بروید:

Acquisition > Overview > Organic Search

در این مثال ما تعداد فروش را انتخاب کردیم؛ اما نرخ تبدیل و درآمد به همان اندازه جالب هستند. کلمه کلیدی که بیشترین فروش را به همراه داشت، «خرید گل» بود که همچنین کلید واژه‌ای است که حجم زیادی از ترافیک را دارد. واقعیت جالب دیگر این است که دو کلمه کلیدی «دسته گل» و «رز» اغلب در میان کلمات کلیدی با بالاترین تبدیل یافت و فروش را شامل می‌شوند.

ارزش این اطلاعات را نمی‌توان دست کم گرفت. لازم است محتوای خود را کلمات کلیدی دسته گل و رز بهینه سازی کنید تا رتبه خود را برای این کلمات کلیدی بهبود ببخشید و درآمد زیادی کسب کنید.

تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی پولساز با استفاده از URL

در مرحله اول، ما تمام ‌URL‌های وبسایت فروش گل را بررسی کردیم. اکنون، در تحلیل خود کمی عمیق‌تر می‌شویم و روی یک لندینگ پیج یا URL «گل رز» تمرکز می‌کنیم. از کشوی بالا در رابط گوگل آنالیتیکس، عبارت لندینگ پیج را انتخاب کنید. در کنار کلمات کلیدی، صفحات فرود مربوطه را مشاهده خواهید کرد، این صفحات سایت‌هایی هستند که کاربران هنگام جستجوی کلمه کلیدی در آنها فرود آمده‌اند. برای مشاهده کلمات کلیدی، roses را به عنوان فیلتر در قسمت مورد نظر خود کلیک کنید.

ما داده‌ها را دوباره بر اساس تعداد فروش مرتب می‌کنیم.

کلمه کلیدی که بیشترین تبدیل را برای این سایت به همراه دارد، «رز» است و پس از آن «خرید گل رز» قرار خواهد داشت. با بررسی این موارد به دو نوع نکته مهم رسیدم که به شرح زیر هستند:

1 – قدرت کلیدواژه‌های حاوی عبارت «خرید»

به نظر می‌رسد عبارات کلیدی که حاوی خرید هستند، پولسازتر هستند. در مثال بالا، از 9 کلمه کلیدی که منجر به فروش شدند، دو کلمه حاوی خرید بودند. در نتیجه می‌توان فهمید که کلمات کلیدی که به خرید، فروش و قیمت مربوط می‌شوند بسیار پولساز هستند.

2- فروش بیشتر دسته گل‌ها نسبت به گل‌های شاخه‌ای

دومین نکته مهمی که متوجه شدیم، این است که عبارت دسته گل بسیار رایج است و نرخ تبدیل بالایی دارد. به این دلیل که دست گل اغلب ارزان قیمت از شاخه تمام می‌شود و خریداران ترجیح می‌دهند به جای یک شاخه گل گران، یک دسته گل تهیه کنند.

با بررسی این اطلاعات، سایت خود را با ارائه خدمات بیشتر به آن دسته از کاربرانی که صراحتاً به دنبال دسته گل هستند، برای درآمد بیشتر بهینه می‌کنیم. این منجر ترافیک بیشتر و حتی نرخ تبدیل بالاتری می‌شود.

ما می‌توانیم این نوع تجزیه و تحلیل دقیق را روی بسیاری از ‌URL‌ها و دایرکتوری‌های خود انجام دهیم. این امر منجر به شناسایی نیازهای کاربر و در نهایت، فروش محصولات می‌شود.

معیارهای رفتاری کاربران برای به دست آوردن کلیدواژه‌های پولساز

اگر هنوز کاربران کافی ندارید، می‌توانید از معیارهای رفتاری مانند نرخ پرش یا مدت زمان ماندگاری در سایت استفاده کنید. این مورد اغلب با اهداف و فروش مرتبط هستند و می‌توانند بینش ارزشمندی در مورد اینکه آیا کاربران به دنبال خرید چه محصولات یا استفاده از چه خدماتی دارند به شما ارائه دهند. اگر از معیارهای رفتاری استفاده می‌کنید، حتی داده‌های کمی برای تشخیص روندها برای پیدا کردن کلمات کلیدی پولساز و بهینه ‌سازی سایت بر اساس این کلمات کلیدی کافی هستند.

کلام آخر

اگر می‌خواهید در مورد کلمات کلیدی درآمدزا و نحوه استفاده استراتژیک از آنها برای فروش بیشتر محصولات استفاده کنید، باید نحوه رفتار کاربران را تحلیل کنید؛ اما ممکن است در شروع کار آمار و داده‌های زیادی در دسترس نداشته باشید، پس مهم است روی کلمات کلیدی کار کنید که در خرید، فروش و قیمت تمرکز دارند. عناوینی که بیشتر آموزشی و اطلاعاتی هستند، ممکن است به صورت غر مستقیم به فروش کمک کنند. پس بهتر است ابتدا وبسایت خود را برای کلمات کلیدی پولساز بهینه کنید و سپس به سراغ دیگر کلمات کلیدی بروید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن از 1 تا 5 ستاره انتخاب کن!

میانگین امتیاز: 4.8 / 5. تعداد رای ها: 13

بدون امتیاز! اولین امتیاز رو ثبت کن.

ارسال دیدگاه