نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی با هدف سئو

دسته : آموزش تولید محتوا تبلیغات دیجیتال

نوشتن رپورتاژ آگهی در طول سال‌ها به دلیل تعدادی از عوامل تکامل یافته است. از به روز رسانی الگوریتم موتورهای جستجو گرفته تا بهبود سئوی سایت در نتایج گوگل، نوشتن رپورتاژ آگهی پیچیده‌تر از همیشه شده است.

برای به دست آوردن مزیت رقابتی، باید همیشه آخرین روندهای نوشتن رپورتاژ را دنبال کنید. اگرچه برخی از مهارت‌های نوشتن رپورتاژ آگهی برای بسیاری از کسب و کارهای مطرح مشخص است اما ما در این بررسی ایده‌های جدیدی را ارائه کرده‌ایم که باید آنها را برای کسب موفقیت بیشتر به کار ببرید.

نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی با هدف سئو

نوشتن رپورتاژ آگهی برای سئو چیست؟

نوشتن رپورتاژ آگهی برای سئو به معنای جذب کاربران و کسب حداکثر رضایت از موتورهای جستجو است. شما باید به طور ایده آل تعادل بین داستان سرایی، ارائه اطلاعات توصیفی و محتوای دقیق بر اساس دانش خواننده خود را حفظ کنید. نوشتن رپورتاژ آگهی برای سئو به عنوان تولید محتوای بهینه شده و انتشار آن در یک وبسایت دیگر (ناشر) است.
نوشتن رپورتاژ با ترکیب تکنیک‌های کپی رایتینگ و در نظر گرفتن معیارهای سئو انجام می‌شود. تولید رپورتاژ فرآیندی کاملاً تخصص است. اول، شما به یک استراتژی محتوا، داده‌های تحقیق شده و برخی ابزارهای سئو نیاز دارید. سپس برای کشف هدف جستجو، بر نوع محتوایی که کاربران شما نیاز دارند، تمرکز خواهید کرد. لینک سازی را باید هدف نهایی انتشار رپورتاژ آگهی در وبسایت‌های ناشر دانست. همچنین یک استراتژی بازاریابی محتوای خوب نیز می‌تواند منحصر به تحقق اهداف رپورتاژ شود.

اهمیت نوشتن رپورتاژ آگهی برای سئو

نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی برای سئو بسیار مهم است زیرا به بازخورد مناسب از سوی موتورهای جستجو منجر می‌شود. هرچه رتبه یک رپورتاژ آگهی در موتورهای جستجو بالاتر باشد، بازدیدکنندگان بیشتری را دریافت خواهد کرد. کاربران بیشتر، معادل افزایش فروش یا دریافت بک لینک‌های باکیفیت است. نوشتن محتوای سئو پسند به افزایش ترافیک ارگانیک به وبسایت شما کمک می‌کند و نرخ تبدیل را بهبود می‌بخشد.
اگرچه سایر روش‌های توزیع محتوا مانند تبلیغات پولی می‌توانند ترافیک زیادی را برای شما به ارمغان بیاورند اما آنها یک استراتژی کوتاه مدت و پرهزینه‌تر هستند. از سوی دیگر، نوشتن رپورتاژ برای سئو یک استراتژی بلند مدت است که سئوی وب سایت را بهبود می‌بخشد. در حقیقت، هر کلیک روی لینک موجود در رپورتاژ به موتورهای جستجو این سیگنال را ارسال می‌کند که وبسایت مربوط از یک ناشر معتبر لینک دریافته کرده است.
در نوشتن رپورتاژ برای سئو باید موارد زیر در لحاظ شوند:

 • کاربرپسند باشد.
 • مطابق اصول سئو نوشته شده باشد.
 • هدفش معرفی کسب و کار و محصولات باشد.

آموزش محتوای رپورتاژ آگهی

برای نحوه نگارش رپورتاژ آگهی باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

تحقیق کلمات کلیدی برای نوشتن رپورتاژ آگهی

 1. اولین گام در ایجاد محتوای سئو پسند، انجام تحقیقات صحیح کلمات کلیدی است. جستجوی کلمات کلیدی کوتاه و بلند به شما کمک می‌کند تا ضمن بهینه سازی محتوای خود برای گوگل، موضوعی را به بهترین شکل برای کاربرانتان توصیف کنید. خوشبختانه، تحقیق در مورد کلمات کلیدی ساده‌ترین بخش در نوشتن محتوای سئو است.  ابتدا موضوعی را انتخاب می‌کنید که می‌خواهید درباره آن بنویسید.
 2. در مرحله دوم، شما یک ابزار را برای کلمه کلیدی ریسرچ کلیدی انتخاب می‌کنید. ابزارهای کلید واژه، برنامه‌های نرم افزاری یا وبسایت‌هایی هستند که در اینترنت عبارات جستجوی مرتبط با موضوع شما می‌خزند و جستجو می‌کنند.
 3. سپس این ابزارها فهرستی از کلمات کلیدی موجود را جمع ‌آوری کرده و به شما نشان می‌دهند که کاربران چقدر آنها را جستجو می‌کنند (میزان ترافیک). تحقیق کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند تا محتوایی را برای سئو بنویسید که برای مدت طولانی ارزشمند باقی بماند.

تعیین هدف از جستجوی کلمات کلیدی

برای نوشتن بهترین رپورتاژ آگهی باید هدف جستجوی یک کلمه کلیدی را درک کنید. ابتدا باید نیازها و علایق مخاطب هدف خود را درک کنید. قصد می‌تواند اطلاعاتی، تجاری یا ناوبری باشد. بگذارید در مورد این مواد به تفصیل صحبت کنیم.

هدف اطلاعاتی

افرادی که به دنبال اطلاعات هستند، بیشتر سرچ را در گوگل انجام می‌دهند. موضوعات می‌توانند شامل اطلاعات آب و هوا، اطلاعات آموزشی، اطلاعات سئو یا هر چیز دیگری باشد. افرادی که قصد اطلاعاتی دارند، علاقه مند هستند در مورد یک موضوع خاص اطلاعات بیشتری کسب کنند یا به دنبال پاسخ سؤالات خود هستند.
درک گوگل از قصد کاربر، بسیار فراتر از ارائه اطلاعات ساده در مورد یک اصطلاح خاص است. برای مثال، کاربرانی که برای عبارت «پنکیک» جستجو می‌کنند، به جای اطلاعاتی در مورد تاریخچه پنکیک به دنبال دستورالعمل تهیه هستند. گوگل حتی تشخیص می‌دهد که ویدیوها و تصاویر برای برخی از اصطلاحات مفید هستند، مانند اینکه به دنبال چگونگی تعویض لاستیک خودرو هستید.

هدف ناوبری

به جستجوهایی با یک وبسایت یا آدرس خاص در ذهن کاربر اشاره دارد. به عنوان مثال، کاربرانی که توییتر را جستجو می‌کنند، می‌خواهند از صفحه اصلی توییتر بازدید نمایند. رتبه بندی بالا برای یک کلمه کلیدی ناوبری، تنها در صورتی ترافیک ارگانیک را افزایش می‌دهد که سایت شما هدف ناوبری باشد.

هدف تجاری

برخی از افراد قصد دارند در آینده نزدیک خریدی کنند و تحقیقات خود را در اینترنت انجام دهند. جستجوهایی مانند «بهترین تلویزیون سامسونگ چیست؟» به قصد خرید انجام می‌شود، بنابراین نوع رپورتاژ باید در قالب معرفی بهترین تلویزیون سامسونگ نوشته شود.

نوشتن محتوای همیشه سبز

یافتن موضوعاتی که باعث می‌شوند افراد روی لینک‌های درون محتوای رپورتاژ آگهی کلیک کنند، گام دوم در مرحله تحقیق است. هوش مصنوعی نوعی محتوا است که مشکلی که مردم همچنان با آن مواجه هستند را حل می‌کند. تا زمانی که مردم از اینستاگرام یا تیک تاک استفاده می‌کنند، همیشه سؤالاتی مانند اینکه چگونه فالوور جذب کنیم؟، چگونه از تبلیغات پولی استفاده کنیم؟ یا چگونه از اینستاگرام درآمد کسب کنیم؟ و غیره مورد پرسش قرار می‌گیرد.
نوشتن در مورد محصولات جدید، از جمله ویژگی‌های آنها می‌تواند محتوای همیشه سبزی باشد. تنها چیزی که نیاز دارید، یک ایده خوب است، پس بیایید به نکاتی نگاه کنیم که به شما در نوشتن محتوای همیشه سبز کمک می‌کنند:

 • درخواست تجدید نظر به سابقه محصول، موضوع و خدمات داشته باشید.
 • راهنما یا اسناد کمکی ایجاد کنید.
 • لیستی از سؤالات متداول را به مقاله خود اضافه کنید.
 • بهترین شیوه‌ها را به اشتراک بگذارید.
 • نمونه‌هایی از مطالعات موردی را ذکر کنید.
 • داستان چگونگی تکامل برند یا داستان موفقیت خود را بگویید.

ایجاد قالب محتوایی برای بهترین تجربه کاربری

هر مقاله‌ای که می‌نویسید باید یک جریان طبیعی و یک قالب محتوای خلاقانه داشته باشد. محتوای وب به تصاویر، ویدیوها و گیف‌ها و یک عکس روی جلد با عنوانی چشم نواز روی آن نیاز دارد. اشتراک گذاری آن در فیس بوک، پینترست و سایر سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، بسیار ساده‌تر است. طرح بندی مقالات وبلاگ همیشه باید با طراحی وب سایت شما مطابقت داشته باشد. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، طراحی یک ساختار محتوایی برای رپورتاژ آگهی آسان‌تر است. برای سئو و تجربه کاربری خوب، رپورتاژهای شما باید شامل موارد زیر را دارا باشند:

 • استفاده از بولت یا شماره گذاری
 • اطلاعات ساختار یافته
 • فونت خوانا با فاصله خطوط متوسط
 • جدا کردن بخش‌هایی از تصاویر و متن

قرار دادن کلمات کلیدی در تگ‌های عنوان و بدنه

علاوه بر ساختار محتوا، باید با برچسب‌ها در عناوین نیز سر و کار داشته باشید. نوشتن کلمه کلیدی خود در ابتدای عنوان مقاله، مزیت قابل توجهی به شما می‌دهد. این عمل می‌تواند نرخ کلیک شما را افزایش دهد زیرا کاربران ترجیح می‌دهند روی عناوینی کلیک کنند که حاوی اطلاعاتی هستند که می‌خواهند آنها را پیدا نمایند. ایده خوب دیگر این است که عناوین خود را برای چندین کلمه کلیدی بهینه سازید.

تگ‌های عنوان واقعاً مهم هستند زیرا کاربر اول این تگ‌ها را مشاهده می‌کند. برای نوشتن عناوین جذاب، رقبای خود را بررسی کنید و ببینید از چه عناوینی استفاده می‌کنند. اگر به رقبای خود نگاه کنید، خواهدید دید که چگونه می‌توانید تگ‌های عنوان بهتری ایجاد کنید و متمایز شوید. عناوین رپورتاژ شما نیز باید مرتبط و جذاب باشند تا کاربران روی آنها کلیک کنند و در صفحه بمانند.

همچنین در عنوان قولی ندهید که در مقاله به آن عمل نکنید. اکنون می‌دانید که کلمات کلیدی در محتوای شما یک جنبه حیاتی در ایجاد محتوای سئو هستند. اما چند بار باید از کلمات کلیدی در محتوای سئو استفاده کنید؟ هیچ چگالی کلمه کلیدی ایده آلی وجود ندارد. گوگل اعلام کرده است که چگالی کلمات کلیدی برای آن‌ها بی اهمیت است. مکان کلمه کلیدی شما، به جای تعداد دفعاتی که از آن استفاده می‌کنید، به نظر مهم تر می‌آید. کلمه کلیدی شما باید در مکان‌های زیر ظاهر شود:

 • URL
 • تگ عنوان
 • پاراگراف اول
 • در تگ H1
 • در تگ H2

نوشتن توضیحات متا جذاب برای رپورتاژ آگهی

اگرچه توضیحات متا بر رتبه بندی گوگل تأثیر نمی‌گذارند اما می‌توانید CTR ارگانیک خود را با استفاده از توضیحات متا جذاب، افزایش دهید. در نتیجه، توصیه می‌ کنیم برای هر رپورتاژ خود یک توضیحات متا جذاب بنویسید. همچنین، یک توضیحات متا بنویسید که جستجوگران گوگل را ترغیب کند تا روی عنوان شما در نتایج کلیک کنند.

ایجاد لینک سازی کاربردی

لینک‌ های داخلی به یک صفحه ارزش بالایی می افزایند و یک استراتژی مؤثر برای نوشتن رپورتاژ آگهی هستند. لینک سازی داخلی به کاربران اجازه می‌دهند تا مدت بیشتری در وبسایت شما بمانند و به سراغ موضوعات هیجان انگیز دیگری بروند. وقتی در مورد چیزی می‌نویسید و می‌خواهید توضیحات بیشتری اضافه کنید، بهترین راه برای استفاده از لینک‌های داخلی این است که به صفحه هدف لینک دهید.

هنگام استفاده از لینک‌های داخلی مطمئن شوید که به انکر تکست‌های مرتبط لینک می‌دهید و به صفحات وب ارزشمند و زنده اشاره می‌کنید. این روش پیچیده ای نیست و شما باید با وب سایت خود آشنا باشید یا بتوانید مقاله مربوطه را جستجو کنید. لینک‌های داخلی همچنین به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا صفحات وب شما را فهرست کرده و ساختار و معماری سایت را درک کنند. در نتیجه، توصیه می‌کنیم در هر رپورتاژ آگهی، حداقل 3 لینک داخلی استفاده کنید.

کلام آخر در نگارش رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی راهی برای بهبود سئوی سایت به دست آوردن بازه گسترده‌ای از مشتریان است. شما می‌توانید با نوشتن رپورتاژ برای سئو سایت خود تلاش کنید و بک لینک‌های با ارزش کلیک کنید. نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی بسیار مهم است زیرا به جذب کاربر و امکان کلیک روی لینک‌ها افزایش می‌دهد. همچنین، باید یک وبسایت مناسب با اعتبار دامنه و رتبه الکسا بالا را جستجو کنید تا بتوانید بک لینک‌های با ارزش دریافت کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن از 1 تا 5 ستاره انتخاب کن!

میانگین امتیاز: 4.8 / 5. تعداد رای ها: 13

بدون امتیاز! اولین امتیاز رو ثبت کن.

ارسال دیدگاه