تولید محتوای حسابداری – پیش نیازهای تولید محتوا در زمینه حسابداری

دسته : آموزش تولید محتوا

تولید محتوای حسابداری که مردم برای خواندن آن هیجان دارند، این امکان را برای شما ایجاد می‌کند تا بتوانید کسب و کار خود را توسعه دهید. در همین گام اول، ممکن است از خود بپرسید: «از کجا و چگونه شروع کنم؟» پیروی از بهترین شیوه‌های تولید محتوا به شما کمک می‌کند تا بفهمید چه چیزی نیازهای کاربران را برآورده کرده و آنها را وادار به تعامل بیشتر با کسب و کار شما می‌کند. در این بررسی ما به تفصیل در مورد تولید محتوای حسابداری صحبت می‌کنیم.

تولید محتوای حسابداری - پیش نیازهای تولید محتوا در زمینه حسابداری

مزایای داشتن یک وبلاگ با موضوع حسابداری

اگر یک کسب و کار مربوط به حوزه حسابداری دارید، پس بهتر است روی ایجاد وبلاگ سرمایه گذاری کنید. داشتن وبلاگ می‌تواند فواید زیر را به همراه داشته باشد:

وبلاگ کسب و کار شما را حرفه‌ای نشان می‌دهد

تصور کنید که ارائه یک وبلاگ کاملاً تحقیقاتی و جذاب که سؤال کاربر را پاسخ می‌دهد، چقدر برای کسب و کار شما تأثیرگذار است. کاربر همیشه به دنبال نیازهای و پرسش‌ها خود است و اگر بتوانید با تولید محتوای جذاب در وبلاگ، خواسته‌های کاربر را پوشش دهید، خود را یک متخصص تمام عیار معرفی کرده‌اید. هرچه بیشتر تخصص خود را به اشتراک بگذارید، افراد بیشتری برای کسب و کار شما ارزش قائل هستند.

وبلاگ به ارتقا رتبه در نتایج گوگل کمک می‌کند

فرض کنید شخصی به دنبال «خدمات حسابداری» است، پس اگر می‌خواهید وبسایت شما در این کلمه کلیدی رتبه بالایی داشته باشد، باید با این کلمه کلیدی یک محتوای کاربردی تولید کنید. انجام تحقیقات کلمات کلیدی در استراتژی بازاریابی محتوا به شما کمک می‌کند تا تجارت خود را توسعه دهید. بهترین راه برای بهبود سئو، ایجاد وبلاگ در مورد موضوعات مرتبط با حسابداری است. پس ابتدا کلمه کلیدی را جستجو کرده و سپس تولید محتوای حسابداری را شروع کنید.

 وبلاگ به جذب مشتریان بیشتر کمک می‌کند

شما می‌توانید از محتوای وبلاگ برای تقویت استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید. هر بار که کاربران روی مقالات شما در نتایج گوگل کلیک می‌کنند، احتمال اینکه از خدمات شما استفاده کنند بسیار بالا خواهد شود. با دیدن شدن در نتایج گوگل می‌تواند بازدیدکنندگان بسیاری داشته باشید و به این ترتیب، مشتریان زیادی را جذب کنید. تبدیل یک کاربر عادی به یک مشتری بالقوه می‌تواند به افزایش درآمد زیادی کمک زیادی کند.

نکات مهم در تولید محتوای حسابداری

حالا که به اهمیت داشتن وبلاگ در حوزه حسابداری پی بردید، زمان آن است که به چند نکته مهم در تولید محتوای حسابداری توجه کنید:

طوفان فکری انجام دهید

برای برنامه ریزی استراتژی بازاریابی خود، زمان بگذارید. از تیم اجرایی خود در مورد سؤالات متداولی که از جامعه می‌شنوند، بپرسید. پاسخ‌های آنها می‌توانند راهی الهام بخش برای یافتن موضوعات جهت تولید محتوای حسابداری باشند. با تیم فروش و تولید محتوای شرکت خود جلسه بگذارید تا در مورد چینش استراتژی مؤثر محتوایی به نتیجه برسید.

رقبای خود را بررسی کنید

برای الهام گرفتن و آگاهی از وضعیت بازار حسابداری، سایر وبلاگ‌های حسابداری را به طور منظم بررسی کنید. با نگاهی انتقادی، به وبلاگ رقبای خود نگاه کنید تا بتوانید ببینید روی چه موضوعاتی کرده‌اند. کسب و کارهایی را پیدا کنید که به مدل کسب و کار شما نزدیک باشند تا بتوانید ارزیابی جامع‌تری انجام دهید.

به طور مداوم پست بزارید

یک برنامه زمانی ایجاد کنید (تقویم محتوایی) و به آن پایبند باشید. شما مجبور نیستید هر هفته مقالات طولانی و عمیقی بنویسید اما باید به طور منظم در وبلاگ خود پست منتشر کنید. زمان بندی شما می‌تواند روزانه یا هفتگی باشد اما نکته مهم این است که سعی کنید در زمان‌های مشخص، پست منتشر کنید.

مخاطب هدف خود را در نظر بگیرید

در مورد افرادی که می‌خواهید جذب کنید و در نهایت در لیست مشتریان خود قرار دهید، فکر کنید و مستقیم برای آنها بنویسید. در نظر بگیرید که آنها می‌خواهند در مورد چه چیزی بیاموزند و سطح درکشان در مورد حسابداری چیست. از اصطلاحات و واژگان سخت دوری کنید و موضوعات دشوار را به شکلی روان و قابل فهم به نگارش در آورید.

قبل از انتشار ویرایش کنید

پس از پایان نوشتن محتوا، از یک ویراستار بخواهید مسائل مربوط به نگارش متن شما را بازبینی کند. او می‌تواند اشتباهات تایپ و اصول نگارش فارسی را در مقالات شما اعمال کند. بدون شک، هر غلط املایی یا مشکل در نگارش می‌تواند در تجربه کاربری تاثیر منفی بگذارید.

ایده‌هایی برای موضوعات وبلاگ حسابداری

در زیر ایده‌های جذاب برای تولید محتوای حسابداری آورده شده‌اند:

 • راهنمای برنامه ریزی پایان سال برای مالیات
 • نقش یک مدیر مالی و چگونگی تکامل آن در طول زمان
 • نکات کارشناسی برای جلوگیری از ممیزی مالیاتی
 • چگونه از حسابرسی مالی جان سالم به در ببریم؟
 • راهنمای گام به گام برای معافیت مالیاتی
 • نکات مالیاتی برای صاحبان مشاغل تجارت الکترونیک
 • تفاوت حسابداری و حسابرسی
 • نرخ رشد بازار چیست و چگونه می‌توان آن را محاسبه کرد؟
 • حسابداری شرکتی چیست؟
 • اصطلاحات و تعاریف مالیاتی
 • تاریخچه حسابداری از آغاز تا کنون
 • اهمیت حسابداری برای کسب و کار شما
 • ترازنامه و کاربرد های آن چیست؟
 • ردیابی هزینه چیست و چگونه می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند؟
 • حسابداری مدیریتی چیست؟
 • هزینه سربار چیست؟
 • چگونه می‌توان موجودی پایان دوره را محاسبه کرد؟

کلام آخر

با تولید محتوای حسابداری می‌توانید کسب و کار خود به جلو حرکت دهید و مشتریان زیادی کسب کنید تولید محتوا می‌تواند به برندینگ شما کمک کند و کسب و کارتان را حرفه‌ای نشان دهد. پس مهم است که با دانستن اصول تولید و محتوا و سئو، هر آنچه برای موفقیت در این بخش نیاز دارید را با برنامه ریزی اجرا کنید.
به یاد داشته باشید که از استفاده کلمات اختصاری و اصطلاحات دشوار که ممکن است مشتریان شما متوجه آن نشوند، اجتناب کنید. شما باید محتوایی روان و در خور نیازهای مخاطبان هدف خود ایجاد کنید. برای این کار می‌توانید از کارشناسان و متخصصان حوزه تولید محتوا و سئو در آژمان کمک بگیرید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

برای امتیاز دادن از 1 تا 5 ستاره انتخاب کن!

میانگین امتیاز: 5 / 5. تعداد رای ها: 13

بدون امتیاز! اولین امتیاز رو ثبت کن.

ارسال دیدگاه